Przewielebny Księże Proboszczu,

Bracie w Chrystusie,

Pragnę zwrócić się z serdecznym zaproszeniem do wzięcia udziału w inauguracji Światowego Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie – „Gwiazdy Niepokalanej”, którego częścią będzie Kaplica Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Inauguracja odbędzie w dniu 1 września 2018 roku o godz.12.00 w Bazylice w Niepokalanowie.

Mszy Świętej w czasie konsekracji Kaplicy będzie przewodniczył Ks. Abp Salvatore Pennacchio Nuncjusz Apostolski w Polsce. Homilię w czasie Mszy św. wygłosi J.E. Abp Stanisław Gądecki.

Centrum Modlitwy o Pokój powstaje z potrzeby ludzkich serc oraz pragnienia pokoju na świecie. Będzie to jedyne miejsce w Polsce i jedno z 12 na świecie, należące do 12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju – Międzynarodowych Centrów Modlitwy o Pokój. Centra powstają na wszystkich kontynentach, aby łańcuchem modlitwy objąć całą ziemię. Do chwili obecnej utworzono 6 Centrów modlitwy o pokój. W 2017 roku Narodowe Sanktuarium w Niepokalanowie zaproszone zostało do grona 12 Gwiazd. Niepokalanów wybrano, ponieważ jest miejscem naznaczonym obecnością św. Maksymiliana Kolbe, który w czasie II Wojny Światowej złożył swoje życie w bezinteresownej ofierze miłości i pokoju za drugiego człowieka, wcześniej zawierzając je bezgranicznie Maryi Niepokalanej.

Szczerze wierzę, że jest to dzieło, które poruszy serca wielu ludzi w kraju i na całym świecie, inspirując ich do głębokiej modlitwy o pokój.

Mam nadzieję, że będzie możliwe przekazanie wspólnocie parafialnej informacji, że Niepokalanów dołącza do grona Światowych Centrów Modlitwy o Pokój, oraz że każdy może włączyć się w to modlitewne dzieło, którego oddziaływanie ubogaci wszystkich nas.

W załączeniu przesyłamy zaproszenie od Przełożonego prowincji Matki Bożej Niepokalanej Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (OO. Franciszkanie) Ojca Prowincjała Wiesława Pyzio, na uroczystość Inauguracji polskiego Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie. Załączamy także plakat do udostępnienia, w miarę możliwości, dla wiernych. Na plakacie znajdują się informacje organizacyjne dot. inauguracji oraz adres strony internetowej www.kaplica.niepokalanow.pl za pośrednictwem, której można rejestrować się na wydarzenie.

Z franciszkańskim pozdrowieniem

Pokój i Dobro

O. Andrzej Sąsiadek

Proboszcz Parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Niepokalanowie

Plakat na inaugurację ŚCMoP w Niepokalanowie.pdf

Zaproszenie na inaugurację ŚCMoP w Niepokalanowie.pdf

data publikacji: 24.07.2018 r.

Projekt i wykonanie: Tomasz Żaczkiewicz© 2012-2023 Parafia pw. Świętych Dziesięciu Tysięcy Rycerzy Męczenników w SadkowicachOdwiedzin: 1029218