Zaproszenie Biskupa Łowickiego na Mszę św. dziękczynną

Czcigodni Kapłani,

Drogie Siostry Zakonne,

Drodzy Siostry i Bracia,

Osoba św. Jana Pawła II jest dla nas wielkim darem. Patrzymy na Jego posługę, ciągle poznajemy Jego nauczanie, mocno wierzymy w Jego wstawiennictwo. W pasterską posługę św. Jana Pawła II w szczególny sposób wpisało się pielgrzymowanie. Papież – Pielgrzym przybywał do tak wielu miejsc na świecie z orędziem Dobrej Nowiny, z którą chciał dotrzeć do każdego człowieka. W czerwcu 1999 roku na szlaku pielgrzymki Papieża do Polski znalazła się również Diecezja Łowicka. W dniu 14 czerwca 1999 roku Jan Paweł II przybył do Katedry Łowickiej, którą podniósł do godności bazyliki. Następnie spotkał się z wiernymi na Mszy świętej, którą sprawował na Błoniach Łowickich, blisko kościoła Chrystusa Dobrego Pasterza. W homilii mówił o wartości rodziny, poszanowaniu życia ludzkiego oraz o potrzebie dobrego wychowania i edukacji młodego pokolenia. Słowa Papieża stały się dla nas drogowskazem i zadaniem, które chcemy ciągle realizować. To spotkanie wypełnione było modlitwą, zasłuchaniem w naukę Papieża i radością z faktu, że jest z nami. W tym roku obchodzimy XX Rocznicę Pielgrzymki św. Jana Pawła II do Łowicza. Dziękujemy za ten wielki dar obecności Papieża. Jest to wyjątkowe w historii Diecezji Łowickiej wydarzenie, którego doświadczyliśmy osobiście albo znamy je z przekazu innych.

Drodzy Diecezjanie,

Bardzo serdecznie zapraszam Was Wszystkich do wspólnego dziękczynienia podczas Mszy św. sprawowanej w niedzielę 16 czerwca br. o godz. 17:00  w kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Łowiczu. Zgromadzimy się w wyjątkowym miejscu, tak blisko placu celebry  papieskiej. Tego dnia pragniemy jeszcze raz wrócić do tych niezwykłych chwil, kiedy św. Jan Paweł II był tutaj. Chcemy dziękować za dar Jego obecności. Chcemy prosić, aby i dzisiaj był z nami i wstawiał się we wszystkim tym co tworzy historię naszej Diecezji i historię życia każdego z nas. To sam Papież zapraszał i zaprasza każdego z nas, abyśmy kierowali nasze serca ku Chrystusowi. Tym zaproszeniem zakończył swoją homilię w Łowiczu: „Tylko On jedyny zna najlepiej człowieka i wie co kryje się we wnętrzu jego serca. Chrystus dzisiaj mówi do nas beze mnie nic nie możecie uczynić  (J 15, 5). Ja wasz Nauczyciel, chcę być dla was drogą i światłem, życiem i prawdą  przez wszystkie dni, aż do skończenia świata (Mt 28, 20).”

Mam nadzieję, że spotkamy się licznie w Łowiczu. Niech wspólna modlitwa będzie wyrazem naszego dziękczynienia za dar św. Jana Pawła II i znakiem, że chcemy wypełnić słowa, które przed dwudziestu laty wypowiedział podczas pielgrzymki do naszej Diecezji.

data publikacji: 08.06.2019 r.

Projekt i wykonanie: Tomasz Żaczkiewicz© 2012-2017 Parafia pw. Świętych Dziesięciu Tysięcy Rycerzy Męczenników w Sadkowicach.Odwiedzin: 401000.