ZMARŁ O. PIOTR SOBÓL CP

ZMARŁ O. PIOTR SOBÓL CP
o.piotr

Zawiadamiamy, że w poniedziałek 11 września br. o g. 22,00 odszedł do Domu Ojca o. Piotr Soból CP. "Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie... Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen."

Śp. ojciec Piotr Soból zmarł w 47. roku życia, 26. roku życia zakonnego i 22. roku kapłaństwa. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek 15 września. Trumna z ciałem śp. o. Piotra wystawiona zostanie w naszej świątyni o godz. 9,00, a następnie o godz. 12,00 rozpocznie się Msza Św. pod przewodnictwem Administratora Archidiecezji Łódzkiej ks. bpa Marka Marczaka. Po Eucharystii nastąpi przewiezienie ciała śp. o. Piotra i o g. 13,40 złożenie do grobowca Zgromadzenia Pasjonistów na cmentarzu pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy (Łódź, ul. Szczecińska 96/100).

Ojciec Piotr od lat posługiwał w naszej parafii pw. Matki Boskiej Bolesnej jako wikariusz parafialny i duszpasterz parafialnego zespołu wokalno-instrumentalnego "Teotokos". Był także wieloletnim kapelanem Hospicjum przy Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Pomagając z wielkim zaangażowaniem chorym w ich zmaganiach z cierpieniem, o. Piotr sam doświadczył chwili próby, przechodząc 23 VIII skomplikowaną operację decydującą o Jego życiu.

Niech w życiu i śmierci śp. o. Piotra będzie uwielbione Miłosierdzie Boże! Otoczmy modlitwą Zmarłego i Jego Bliskich.

Ojcowie Pasjoniści

data publikacji: 13.09.2017 r.

Projekt i wykonanie: Tomasz Żaczkiewicz© 2012-2023 Parafia pw. Świętych Dziesięciu Tysięcy Rycerzy Męczenników w SadkowicachOdwiedzin: 1028961