DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

20 października 2019

1. „Czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?” – pytanie wybrzmiewające w dzisiejszą niedzielę może znaleźć wiele odpowiedzi. Ostatecznie sprowadza się jednak do pytania o naszą duchową kondycję. Podejmujmy nieustannie trud gotowości na spotkanie z Panem. Dziś w kościołach odbywa się liczenie wiernych uczestniczących we Mszy Św. i przyjmujących Komunię Św.

2.  Rozpoczęliśmy dzisiaj w Kościele Tydzień Misyjny. Wpisuje się on w trwający w Kościele nadzwyczajny miesiąc misyjny. Przypomnijmy, że został on ogłoszony przez papieża Franciszka dla uczczenia 100. rocznicy ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej.

3. We wtorek liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Zachęcam do osobistego sięgania do duchowego dziedzictwa świętego papieża.

4. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 18.00.

5. Zbliża się czas listopadowej modlitwy za zmarłych. Pojawiły się lub niebawem pojawią się w śmietniku pojemniki na szkło. Zwracam się z ogromną prośbą do Was, którzy rocznie za wywóz śmieci z cmentarza płacicie kilkanaście tysięcy złotych, aby segregować śmieci i szklane całe lub potłuczone znicze umieszczać właśnie w tych pojemnikach na szkło.

6. Zachęcam do kupowania i czytania prasy katolickiej oraz zniczy „Caritas”.

7. Serdeczna życzenia kieruje pod adresem jubilatów i solenizantów nowego tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

·         22 X – św. Jan Paweł II (1920-2005), Polak, jeden z największych papieży naszych czasów.

data publikacji: 19.10.2019 r.

Projekt i wykonanie: Tomasz Żaczkiewicz© 2012-2023 Parafia pw. Świętych Dziesięciu Tysięcy Rycerzy Męczenników w SadkowicachOdwiedzin: 1029259