CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU 22 grudnia 2019

1. W najbliższych dniach będziemy przeżywali uroczystość Narodzenia Pańskiego. W najbliższy wtorek przypada Wigilia i kolejne świąteczne dni. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem. Niech to będzie przeżycie religijne. Pamiętajmy, że to Bóg wkracza w naszą historię i nadaje naszemu życiu wymiar Boży. Pamiętajmy, że Słowo, które stało się Ciałem, jest ciągle pośród nas, zamieszkało między nami na zawsze i nieustannie uzdalnia nas do niesienia Dobrej Nowiny innym.

2. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z wtorku, 24 grudnia, na środę, 25 grudnia. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś spośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszą wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

3. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ubogich i samotnych. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce przy stole wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską, wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.

4. Zapraszam do udziału w Pasterce w naszej parafialnej świątyni. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana.

5. Zachęcam do przystąpienia do spowiedzi św. Kościół przychodzi nam z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia. Pamiętajmy, że nasza życiowa droga wiedzie ku ostatecznemu spotkaniu z Bogiem – Sprawiedliwym Sędzią. W naszym kościele okazja do przedświątecznej spowiedzi świętej w poniedziałek i wtorek po Mszy Św..

6. W poniedziałek i we wtorek o godz. 7.00 ostatnie Roraty. Wszystkich parafian zachęcam do licznego udziału w tej Mszy Świętej wotywnej.

7. Dziękuję Parafiankom z Rzymca i Szwejk Wielkich za posprzątanie kościoła. Pozostałym osobą podziękuję za tydzień.

8. Zachęcam do kupowania i czytania prasy katolickiej oraz świec „Caritas” małe po 5 zł, a w zakrystii u Pana Kościelnego opłatki.

9. W poniedziałek i we wtorek o godz. 7.00 ostatnie Roraty. Wszystkich parafian zachęcam do licznego udziału w tej Mszy Świętej wotywnej.

10. Dziękuję Parafiankom z Rzymca i Szwejk Wielkich za posprzątanie kościoła. Pozostałym osobą podziękuję za tydzień.

11. Zachęcam do kupowania i czytania prasy katolickiej oraz świec „Caritas” małe po 5 zł, a w zakrystii u Pana Kościelnego opłatki.

12. Jeśli się nic nie zmieni to od soboty rozpocznę wizytację duszpasterską według następującego planu:

data

godzina

wieś

28.12.19

Lutobory Nowe

30.12.19

Lutobory wieś

31.12.19

Szwejki Wielkie

2.01.20

Sadkowice górka-lasek

3.01.20

Sadkowice za cmentarzem i lecznica

4.01.20

Sadkowice od Celinowa

W tym tygodniu patronują nam:

·         26 XII – św. Szczepan, jeden z siedmiu diakonów Kościoła jerozolimskiego, pierwszy męczennik za wiarę.

·         27 XII – św. Jan Apostoł i Ewangelista, najmłodszy z grona Apostołów, umiłowany uczeń Pana Jezusa.

·         28 XII – Święci Młodziankowie, męczennicy, którzy ponieśli śmierć z powodu przyjścia na świat Zbawiciela na rozkaz Heroda.

data publikacji: 22.12.2019 r.

Projekt i wykonanie: Tomasz Żaczkiewicz© 2012-2023 Parafia pw. Świętych Dziesięciu Tysięcy Rycerzy Męczenników w SadkowicachOdwiedzin: 1029169