NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 15 czerwca 2014

Zapowiedzi przedślubne II: Damian Pietrzak z Parafii tutejszej i Elżbieta Żebrak z Parafii M.B. Fatimskiej w Łodzi

1. Przeżywamy dziś uroczystość Najświętszej Trójcy. Jest to zarazem pierwsza niedziela, która po zakończonym w poprzednią niedzielę okresie wielkanocnym wprowadza nas w tak zwany okres w ciągu roku. I na początku tego kolejnego etapu roku liturgicznego Kościół przypomina nam, że Bóg jest Jeden w Trzech Osobach, że nie jest On samotnikiem, lecz jest jednością Osób. Niech ta prawda zabrzmi zarówno w naszych sercach, jak i rodzinach, sprawiając, że nasze relacje będą choć trochę odwzorowaniem tych, które panują pomiędzy Osobami Trójcy Przenajświętszej. Dziś po Mszach Św. zbiórka ofiar na pomoc mieszkańcom Bałkanów dotkniętych straszną powodzią.

2. Dziś po Mszy Św. o godz. 10.00 w naszym kościele młodzież z L.O. w Nowym Mieście nad Pilicą przedstawi sztukę opartą na fragmentach tekstu Karola Wojtyły „Przed sklepem jubilera”. Serdecznie dziękuję Pani Gabrieli Stępniak za podjęty trud, abyśmy mogli to przedstawienie obejrzeć, a młodzieży i pedagogom za przyjazd i wystawienie tego przedstawienia w naszym kościele.

3. Niech wyrazem naszej wiary będzie również liczny udział w nabożeństwach czerwcowych, podczas których w szczególny sposób oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Są one odprawiane w naszym kościele codziennie po Mszy Św. o godz. 18.00

4. W tym tygodniu, w czwartek, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, popularnie zwana świętem Bożego Ciała. Zachęcamy do udekorowania naszych okien, balkonów i domów, dając w ten sposób świadectwo naszej wiary. Ale zadbajmy również o czystość naszej duszy i o wzajemne pojednanie w rodzinach. Msze Św. o godz. 9.00 i 11.00 po której wyruszymy w uroczystej procesji do 4 ołtarzy.

Proszę by ołtarze w tym roku były przygotowane przez:

I – Parafianie z  Sadkowic Nowych (Ewangelia o Ostatniej Wieczerzy Mt 26, 17-19.26-29)

II – Parafianie ze Turobowic  (Ewangelia o rozmnożeniu chleba i ryb Mk 8, 1-9)

III – Parafianie z  Lutobór (Ewangelia Przypowieść o uczcie Łk 14, 16-24)

IV – Parafianie z  Paprotni (Ewangelia Przypowieść o winnym krzewie J 15, 5-11)

6. Na Uroczystość Bożego Ciała i oktawę zapraszam Wszystkich Parafian szczególnie Bielanki z Paniami opiekunkami, Lektorów, ministrantów starszych i młodszych, dzieci i młodzież z rodzicami i dziadkami, Strażaków z OSP w Kaleniu, Lutoborach i Sadkowicach z pocztami sztandarowymi, a także prośbą o zapewnienie porządku w czasie procesji.

7.  W czwartek w Uroczystość Bożego Ciała na Mszy Św. o godz. 11.00 rocznicę I Komunii Św. będą przeżywały dzieci z klas III, zapraszam na spotkania przygotowujące w najbliższy wtorek  o godz. 19.15 i o godz. 18.45.

8. Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą się odbywały codziennie po Mszy Św. o godzinie 18.00, a w niedziele po Sumie przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością, wykrętem czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

·         17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, rozmodlony pokutnik, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność; to on uczy, że trzeba być „dobrym jak chleb”; był utalentowanym malarzem, jednak z miłości do Boga i do ludzi zrezygnował z kariery i zamieszkał wraz z bezdomnymi; jest założycielem albertynów i albertynek, zgromadzeń, których zadaniem jest pomoc najuboższym (wspomnienie obowiązkowe);

·         21 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zakonnik, który obok św. Stanisława Kostki jest patronem katolickiej młodzieży; pochodził z bardzo zamożnej arystokratycznej rodziny, a jego ojciec pragnął, by syn został rycerzem; on jednak wyrzekłszy się dziedzictwa, wstąpił do zakonu jezuitów, by móc ćwiczyć się w chrześcijańskich cnotach (wspomnienie obowiązkowe).

data publikacji: 14.06.2014 r.

Projekt i wykonanie: Tomasz Żaczkiewicz© 2012-2024 Parafia pw. Świętych Dziesięciu Tysięcy Rycerzy Męczenników w SadkowicachOdwiedzin: 1036171