PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 8 lutego 2015

Zapowiedzi przedślubne I: Żaneta Łubińska, panna z Parafii tutejszej i Łukasz-Przemysław Sobczak, kawaler z Parafii Drwalew.

1. W sobotę – święto świętych Cyryla, mnicha, i Metodego, biskupa – patronów Europy. Przypomina nam ono obowiązek modlitwy za narody Europy, aby pozostały wierne swym chrześcijańskim korzeniom. Również w sobotę przypada wspomnienie św. Walentego, patrona osób chorych psychicznie i zakochanych. Starajmy się pamiętać o nich w modlitwie i codziennym postępowaniu nacechowanym życzliwością.

2. Za tydzień – szósta niedziela w ciągu roku i rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcam do zobowiązań abstynenckich od alkoholu i Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

3. 2 lutego zakończyłem wizytę duszpasterską – kolędę. Najpierw pragnę podziękować tym Parafianom, którzy zapewnili transport, Parafiankom za przygotowanie poczęstunku, a przede wszystkim Tym z którymi mogłem się spotkać i co najważniejsze pomodlić. Mam nadzieję, że słowa błogosławieństwa Pan Bóg wysłucha. Podczas tegorocznej kolędy w każdym domu zostawiłem specjalnie wydrukowane obrazki z modlitwami – nadal apeluję o rozmodlenie naszych rodzin. Dziękuję tym , którzy naprawdę czekali na te wizytę, a także tym którzy przyjęli mnie tylko z grzeczności. Przykro, że mimo 4 już kolędy nie dane mi było nadal spotkać się ze wszystkimi – widać już taki maja nawyk. Nie brakuje Postaw radosnych i niestety mniej lub bardziej narzekających oraz spraw trudnych. Miło mi było spotkać się z nowymi parafianami. Potrzeba wiele modlitwy i uświadomienia sobie, że dla osoby wierzącej bardzo ważne jest zaangażowanie we wspólnotę, szczególnie udział we Mszy Św. i przyjmowanie Sakramentów – z tym jest nie najlepiej. Proszę Was najpobożniejszych, abyście otoczyli modlitwą naszych braci i siostry, aby szczególnie tam gdzie są dzieci nie było lekceważenia Dnia Pańskiego. Tak wiele jest spraw z którymi bez Bożej pomocy sobie nie poradzimy. Proście też Pana Boga, Matkę Najświętszą i naszych Patronów, aby ich wolą było wyremontowanie kościoła, a wtedy sprawią, że przeważająca większość Parafian zaangażuje się w to dzieło. Dziękuję za złożone z serca ofiary oraz ofiarki na potrzeby parafialne. Każdy z Was wie, w jaki sposób jest zaangażowany w życie Parafialne i w wykonane i zamierzone prace remontowe, dlatego nie będę tego komentował. Niech Bóg Wam Błogosławi.

4. Ponieważ został jeszcze dług do spłacenia i na remont kościoła i elewacji potrzeba ponad 1 milion zł zrobiłem zestawienie ofiarności tzn ponieważ w domach mieszka i po kilka rodzin lub dorosłych osób pracujących stąd więc prawdopodobna ilość ofiar z danej wsi:

wieś

58

14

7

4. Dziękuję za ofiary na inwestycje parafialne złożone na tacę w ostatnią niedzielę stycznia i za ofiary w na wkład własny kosztów. Dzięki tym ofiarom i ofiarom z kolędy do oddania za remont dzwonnicy i wież pozostaje jeszcze  kwota 42.660,00 zł

5. Dziękuje za wykonana prace na rzecz Parafii: Kindze kozłowskiej, Karolinie Kowalczyk, Patrycji Klimaszewskiej, Panu Kościelnemu Piotrowi Kaczubie, Markowi Biedrzyckiemu, Piotrowi Wachowiczowi, Józefowi Sala.

6. Mieszkańcy wsi Bujały zapraszają dzieci i młodzież  na „Bal karnawałowy” w sobotę 14.02.2015 od godz. 14 do Świetlic

data publikacji: 08.02.2015 r.

Projekt i wykonanie: Tomasz Żaczkiewicz© 2012-2023 Parafia pw. Świętych Dziesięciu Tysięcy Rycerzy Męczenników w SadkowicachOdwiedzin: 1028995