CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY 17 kwietnia 2016 NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY  17 kwietnia 2016

NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA

1. W Ewangelii czwartej niedzieli Wielkanocy słyszymy, że Pan Jezus porównuje się do pasterza troszczącego się o owce. Tak! Pan Jezus jest Dobrym Pasterzem, który opiekuje się nami – swoimi owcami i każdego z nas pragnie obdarować życiem wiecznym, które wysłużył przez swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie. Dziękujmy za ten dar, dziękujmy za nieskończoną miłość Pana Boga i bądźmy Mu posłuszni. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu.

2. To porównanie Jezusa do pasterza każe nam nazywać tę niedzielę niedzielą Dobrego Pasterza.
W tym dniu przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się o gorliwych kapłanów i osoby zakonne, którzy będą naśladować przykład Chrystusa – Dobrego Pasterza.

3. W sobotę będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski. Znajdźmy czas na spotkanie z Chrystusem we Mszy Świętej i na modlitwę w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny. Msze Św. o godz. 8.00 i 18.00.

4. Najbliższa niedziela to już ostatnia niedziela kwietnia. I jak co roku, według programu duszpasterskiego, jest ona Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach. Niech nasza wspólna modlitwa zaowocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży. Z racji ostatniej niedzieli miesiąca taca na inwestycje parafialne.

5. Zachęcam do kupowania i czytania prasy katolickiej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·         23 IV – św. Wojciech, biskup Pragi oraz misjonarz na Węgrzech i w Polsce, który wyruszył z misją ewangelizacyjną do pogańskich Prus, gdzie poniósł śmierć męczeńską; obok Maryi, Królowej Polski, i św. Stanisława, główny patron naszej Ojczyzny.

data publikacji: 17.04.2016 r.

Projekt i wykonanie: Tomasz Żaczkiewicz© 2012-2023 Parafia pw. Świętych Dziesięciu Tysięcy Rycerzy Męczenników w SadkowicachOdwiedzin: 1029175