SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 17 lipca 2016

SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 17 lipca 2016

Zapowiedzi przedślubne I: Dorota Sipak, panna z Parafii Biała Rawska i Kamil Wójcicki, kawaler z Parafii tutejszej

1. Jakże ważne jest w naszym życiu rozpoznawanie przychodzącego Boga. Przypominają o tym dzisiejsze czytania mszalne. Prośmy Pana, byśmy z Jego obecności i bliskości czerpali siłę do codziennego działania, by On nam udzielał potrzebnych darów. Niech Pan Bóg towarzyszy swoją łaską rozpoczynającym się już w tę środę, 20 lipca XXXI Światowym Dniom Młodzieży. Niech będą one umocnieniem wiary tych, którzy będą w nich uczestniczyć, oraz tych, którzy będą ich przyjmować.

2. Na początku minionego tygodnia modliliśmy się w intencji Europy. Pod koniec tego tygodnia ponownie wzbudzimy tę intencję, obchodząc święto kolejnego patrona Starego Kontynentu, Świętej Brygidy Szwedzkiej.

3. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych pobłogosławimy mechaniczne pojazdy i ich użytkowników z racji przypadającego w poniedziałek, 25 lipca wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców.

4. Wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje życzę bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku.

5. Już niebawem rozpoczną się ŚDM. Do Polski przybędzie Papież Franciszek. Tak zorganizujmy sobie czas, by duchowo i chociaż przy pomocy środków masowego przekazu uczestniczyć w tych wydarzeniach. W dniu 28 lipca można udać się do Częstochowy, aby tam uczestniczyć we Mszy Św. pod przewodnictwem Ojca Świętego.

6. Powoli przygotowujemy się do Dożynek parafialnych, które tradycyjnie będziemy przezywali 15 sierpnia. Już dziś proszę o ofiarowywanie fantów na zabawę „owocowy zawrót głowy”.

7. Na stoliku za ławkami wyłożone są listy na których możemy poprzeć projekt ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę. Aby poparcie był ważne trzeba wypełnić wszystkie rubryki.

8. zachęcam do kupowania i czytania prasy katolickiej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·         20 VII – bł. Czesław, jeden z pierwszych polskich dominikanów, który zakonny habit otrzymał od samego założyciela zakonu;

·         22 VII – św. Maria Magdalena, uczennica Pańska, jedna z pierwszych zwiastunek radosnej nowiny o zmartwychwstaniu Pana Jezusa;

·         23 VII – św. Brygida Szwedzka, wzorowa żona i matka, a także zakonnica i mistyczka, która spisała swoje mistyczne spotkania z Jezusem, stanowiące i dziś inspirację dla wielu chrześcijan.

data publikacji: 17.07.2016 r.

Projekt i wykonanie: Tomasz Żaczkiewicz© 2012-2023 Parafia pw. Świętych Dziesięciu Tysięcy Rycerzy Męczenników w SadkowicachOdwiedzin: 1029210