TRZYDZIESTA DRUDA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 6 listopada 2016

1. Dzisiejsza liturgia Słowa przypomina prawdę o zmartwychwstaniu i życiu wiecznym, a modlitwa za zmarłych pozwala nam pogłębiać naszą wiarę w to, że spotkamy się wszyscy w królestwie Bożym, bo „Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych; wszyscy bowiem dla Niego żyją”.

2. W środę, 9 listopada, będziemy obchodzić święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą biskupa Rzymu – papieża. To wspaniała okazja, aby w modlitwie powierzać osobę i posługę Ojca Świętego. Pamiętamy częste apele papieża Franciszka o modlitwę za niego. Przyjdźmy więc do kościoła na wspólną modlitwę. Msze Święte odprawimy o godz. 18.00

3. W piątek, 11 listopada, przypadnie 98. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym dniu pragniemy szczególnie modlić się za naszych Rodaków, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny i w jej obronie. Chcemy także modlić się o to, by każdy Polak troszczył się o wspólny dom, jakim jest jego kraj. Zapraszam do wspólnej modlitwy i na Eucharystię w intencji Ojczyzny o godz. 11.00, podczas której będziemy zawierzać dobremu Bogu przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Polski, a także będziemy Go prosić, aby każdy jej mieszkaniec czuł się dobrze jako obywatel i jako chrześcijanin. Jest to także w naszej Diecezji Uroczystość Św. Wiktorii. Zapraszam poczty sztandarowe.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy misje święte, a 16 -17 listopada będziemy gościć kopię Cudownego Obrazu M.B. Częstochowskiej. Przygotujmy się do tego wydarzenia duchowo i wizualnie (udekorowanie naszych domów). Pierwszą rodzinę z Celinowa u której rozpocznie się nawiedzenie rodzina z naszej Parafii przez parafialne kopię obrazu Jasnogórskiego proszę o zgłoszenie się do mnie. Proszę w niedziele zabrać ze sobą świece zabezpieczone tak, aby nie zalać ławek i podłogi woskiem. Przyszła niedziela to też VIII dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, po Mszach zbiórka do puszek ofiar na pomoc naszym braciom w wierze z Iraku.

5. Frekwencja na Mszy Św. w niedzielę 16 października wynosiła: kobiety 256, mężczyźni 193 razem 446 osób czyli ok 22%, u Komunii Św.  było kobiet 159, mężczyzn 86, razem 245, czyli ok 12%

6. Dziękuję za okazaną pomoc w związku z Uroczystością Wszystkich Św. Karolinie i Milenie Kowalczyk, Panom Kościelnemu i Organiście, Chórkowi, Wiesławowi i Mateuszowi Biskupiakom, Markowi Szcześniakowi, Bogdanowi Nowakowi, Marcinowi Lichańskiemu, Mirosławowi Bińkiewiczowi, Mateuszowi Kawęczyńskiemu, Damianowi Tomaszewskiemu, Patrykowi Stańczakowi i Brajanowi Łagida.

7. Dziękuję za ofiary na inwestycje parafialne złożone tydzień temu na tacę i za ofiary w na wkład własny remontu dachu kościoła złożone w miesiącu październiku. Ponieważ ze względów konstrukcyjnych zostało wykonane więcej prac niż planowano na wkład własny za dotychczasowy remont dachu potrzeba jeszcze 26.000zł.

8. Zachęcam do kupowania prasy katolickiej, dziś mamy nowe numery „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” po 5 zł oraz po 3 zł znicze „Caritas” oraz kalendarze na 2017 wydane przez Parafię w Szczukach po 5 i 7 zł, zaś w salce katechetycznej na plebani w bardzo okazyjnych cenach materiały dekoracyjne na wizytę kopi cudownego obrazu M.B. Częstochowskiej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·         10 XI – św. Leon Wielki, papież i Doktor Kościoła, który bronił Rzymu przed najazdami barbarzyńskimi oraz wytrwale zwalczał błędy w wierze, zwłaszcza te dotyczące natur w Jezusie Chrystusie;

·         11 XI – św. Marcin z Tours, początkowo żołnierz, a potem biskup – dobry pasterz dla swojego ludu, który śmierci się nie lękał i przed życiem się nie wzbraniał;

·         12 XI – św. Jozafat, biskup i męczennik, który przelał krew za jedność Kościoła; gorliwie pracował dla jedności, charakteryzując przy tym się wielką łagodnością, co dało mu przydomek „duszochwat”.

data publikacji: 06.11.2016 r.

Projekt i wykonanie: Tomasz Żaczkiewicz© 2012-2024 Parafia pw. Świętych Dziesięciu Tysięcy Rycerzy Męczenników w SadkowicachOdwiedzin: 1036482