ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO 8 stycznia 2017

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO  8 stycznia 2017

1. Wspominane w dzisiejszej liturgii wydarzenie znad Jordanu, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się tak zwany okres zwykły, per annum – w ciągu roku. Jednak w polskiej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa samego Boga o Jezusie: „To jest Mój Syn Umiłowany, Jego słuchajcie”.

2. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, wspólnoty z Panem Bogiem. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem. Musimy bowiem podążać drogą coraz większego upodabniania się do Chrystusa. Mamy kochać Go coraz więcej i uczyć się od Niego, jak kochać bliźnich. Jeśli nasza komunia z Panem Bogiem będzie coraz doskonalsza, jako chrześcijanie będziemy stawać się ludźmi wyczulonymi na piękno duchowe i moralne, rozmiłowanymi w tym, co szlachetne, wartościowe, prawdziwie wielkie. W naszej codzienności nie możemy zadowolić się bylejakością i obojętnością. Zatrzymajmy się na moment przy chrzcielnicy, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi – po to jesteśmy posłani do świata.

3. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Niech będzie ona okazją do wspólnej modlitwy, wzajemnego poznania się, zbliżenia i rozmowy o problemach nie tylko konkretnej rodziny, ale także o sprawach naszej parafialnej wspólnoty. Kapłan przynosi do naszego domu Boże błogosławieństwo. Skorzystajmy z tego wyjątkowego daru. Jeśli się nic nie zmieni to jej plan będzie następujący:

DZIEŃ

GODZINA

Wieś

9.01.17 pn

Sadkowice centrum

10.01.17 wt

Sadkowice za cmentarzem i lecznica

11.01.17 śr

Sadkowice od Celinowa

12.01.17 czw

Sadkowice od Białej

13.01.17 pt

Sadkowice górka/lasek

14.01.17 sob

Sadkowice Praga

16.01.17 pn

Sadkowice Nowe

17.01.17 wt

Kaleń osiedle

18.01.17 śr

Kaleń kolonia

19.01.17 czw

Kaleń str lewa

20.01.17 pt

Kaleń zapłocie

21.01.17 sob

Paprotnia za wodą

4. W przyszłą niedzielę, 15 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

5. Dziękuję za przygotowanie scenariusza i reżyserię Panu Sławomirowi Ekielowi orza Wiktorii i Jackowi Woźniakom, Justynie Walczak, Małgorzacie Koza, Marii-Elżbiecie Wiśniewskiej, Katarzynie Kawęczyńskiej, Urszuli Krawczyk, Monice Albrecht, Ewie Kępka, Grażynie, Wiesławowi i Mateuszowi Biskupiakom za przedstawienie „Bóg się rodzi”, które mogliśmy obejrzeć 6 stycznie o godz. 10.00.

6. Dziękuję Parafianom z Gogolina za inicjatywę zebrania i przekazanie ofiar złożonych przy okazji nawiedzenia ich rodzin przez kopie obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

7. W piątek 13 stycznia zapraszam na zebranie Lektorów, Ministrantów Starszych i Młodszych oraz chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami.

8. Zachęcam do kupowania i czytania prasy katolickiej.

data publikacji: 08.01.2017 r.

Projekt i wykonanie: Tomasz Żaczkiewicz© 2012-2023 Parafia pw. Świętych Dziesięciu Tysięcy Rycerzy Męczenników w SadkowicachOdwiedzin: 1029255