TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 19 marca 2017

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  19 marca 2017

Zapowiedzi przedślubne II: Anna-Sława Sekrecka i Michał-Stanisław Garbarczyk- oboje z Parafii tutejszej

1. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego i społecznego, rodzinnego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże miłosierdzie. Nawrócenie ma się bowiem dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach: piątkowej drodze krzyżowej o godz. 16.30 i niedzielnych gorzkich żalach o godz. 17.30. Przypominam, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny. W czwartek 23.03.17 rozpoczniemy w   naszej parafii rekolekcje wielkopostne, nauki rekolekcyjne wygłosi Ks. Grzegorz Słomiński, Prefekt w Parafii Biała Rawska. Wszystkich Parafian zapraszam do wzięcia w nich udziału.

2. Wielki Post jest czasem dobrych postanowień, odwrócenia się od zła i czynienia dobra. Warto, żeby te postanowienia miały bardzo konkretny wymiar. Niech to będą konkretne wyrzeczenia, niech to będzie codzienna dodatkowa chwila przeznaczona na lekturę Pisma Świętego, na rozmyślanie męki i śmierci Pana Jezusa, na modlitwę i zastanowienie się nad własnym życiem, postępowaniem. Pamiętajmy o dobrym przeżyciu sakramentu pokuty i pojednania. Przystąpienie do niego w tym czasie jest przecież naszym obowiązkiem.

3. Przez cały Wielki Post trwa wielkopostna akcja trzeźwości. W tym roku trud związany z abstynencją ofiarujemy w intencji dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodzin, aby Chrystus naprawdę i w pełni zamieszkał w ich sercach i aby ta przyjaźń przetrwała wszelkie życiowe próby. Niech nasze rodziny będą prawdziwymi Kościołami domowymi, które będą promieniowały wśród świata żywą wiarą.

4. W kalendarzu liturgicznym rozpoczynającego się tygodnia przypadną dwie ważne uroczystości. Ponieważ w tym roku 19 marca przypadł w niedzielę, dlatego w poniedziałek, 20 marca, Kościół będzie obchodził uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Msze Święte o godz. 9.00 i 18.00. Papież bł. Pius IX w 1870 roku ogłosił św. Józefa patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. Podczas Mszy Świętej tego dnia przez wstawiennictwo opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy modlić się za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej i o godne wypełnianie przez nich swojego powołania. Kiedy wokół tyle trudności, codziennych kłopotów, niepewności z powodu braku pracy i środków do godnego życia, warto zwracać się o pomoc do św. Józefa nie tylko w dniu jego święta, ale także w każdy wtorek szczególnie jemu poświęcony. Święty Józef jest też patronem dobrej śmierci. Według tradycji odszedł z tego świata w ramionach samego Pana Jezusa. Jego wstawiennictwu będziemy zatem polecać wszystkich konających.

5. Natomiast w sobotę, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Życie – wielki dar Stwórcy – jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci, domaga się poszanowania i obrony. Pamiętajmy, że nikt oprócz Pana Boga nie ma nad nim władzy.

6. Dziękuję za wykonaną pracę lub okazana pomoc na rzecz Parafii: Stanisławie Major, Markowi Szcześniakowi, Wiesławowi Biskupiakowi, Marcinowi Koprowi, Edwardowi Majorowi, Kamilowi Zawadzkiemu, Janowi i Mateuszowi Woźniakom, Piotrowi Kępce .

7. Członkiniom K.Ż.R. z Sadkowic, Parafianom z Paprotni dziękuję za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

8. Zachęcam do kupowania i czytania prasy katolickiej oraz w promocyjnej cenie książki „Wszystko o objawieniach z Fatimy” wydanej z okazji 100-lecia tych objawień.

data publikacji: 19.03.2017 r.

Projekt i wykonanie: Tomasz Żaczkiewicz© 2012-2023 Parafia pw. Świętych Dziesięciu Tysięcy Rycerzy Męczenników w SadkowicachOdwiedzin: 1028979