DRUGA NIEDZIELA ADWENTU 10 grudnia 2017

1. W drugą niedzielę Adwentu usłyszeliśmy wezwanie św. Jana Chrzciciela do przygotowania drogi Panu, który przychodzi. Niech to wezwanie ciągle w nas pobrzmiewa i skłania do przemiany naszego życia.

2. Przypominamy, że adwentowa Msza Święta roratna rozpoczyna się codziennie w dni powszednie o godz. 7.00 ( w środę o godz. 17.00). Jeszcze raz zachęcamy, aby na Roraty licznie przychodziły dzieci z zapalonymi lampionami.

3. Dzisiejsza składka do puszek przeznaczona jest na pomoc dla Kościoła na Wschodzie. Pamiętajmy w naszej prywatnej modlitwie o wspólnotach katolickich żyjących w krajach byłego Związku Radzieckiego, gdzie wciąż odczuwa się brak kapłanów i trzeba odbudowywać życie religijne po latach ateistycznego spustoszenia.

4. W środę, 13 grudnia, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, będziemy modlić się o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny.

5. Panu Bogu niech będą dzięki za danie nam okazji przeżycia rekolekcji adwentowych. Niech błogosławi i prowadzi Wszystkich którzy w nich uczestniczyli, a szczególnie udziela potrzebnych łask Księdzu Józefowi Bednarczykowi Proboszczowi Parafii Św. Bartłomieja w Niedzicy, który głosił nam nauki rekolekcyjne. Dziękuję za wykonaną pracę lub udzieloną pomoc na rzecz Parafii, jak i  w przygotowaniu rekolekcji: Panu Kościelnemu Piotrowi Kaczuba, Panu Organiście Jackowi Woźniakowi,  Katarzynie i Andrzejowi Kawęczyńskim, Marii-Elżbiecie Wiśniewskiej, Urszuli Krawczyk, Katarzynie i Mirosławowi Bińkiewiczom, Pani Wójt Karolinie Kowalskiej, Renacie Białek, Edycie i Krzysztofowi Nogańskim, Milenie i Karolowi Kozerom, Mirosławowi i Andrzejowi Poterałom, Dariuszowi Góreckiemu, Grzegorzowi Walczakowi, Tomaszowi Stańczakowi, Danielowi Plucie, Karolowi Świdnickiemu, Pawłowi Majorowi, Wiesławowi Czerwińskiemu, Tomaszowi Traczykowi, Pawłowi Matuszewskiemu.

6. W sobotę 16 grudnia zapraszam na zbiórkę o godz. 14.00 Ministrantów ze Szkoły Podstawowej.

7. Zbawiciel, którego oczekujemy, niech błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

8. Zachęcam do kupowania i czytania prasy katolickiej oraz świec „Caritas” małe po 5 zł i duże po 15 zł, a w zakrystii u Pana Kościelnego opłatki.

W tym tygodniu patronują nam:

·         13 XII – św. Łucja (III/IV w.), dziewica i męczennica z Syrakuz na Sycylii, patronka ociemniałych.

·         14 XII – św. Jana od Krzyża (1542-1591), hiszpański karmelita, reformator zakonu i mistyk ogłoszony Doktorem Kościoła.

data publikacji: 10.12.2017 r.

Projekt i wykonanie: Tomasz Żaczkiewicz© 2012-2024 Parafia pw. Świętych Dziesięciu Tysięcy Rycerzy Męczenników w SadkowicachOdwiedzin: 1036556