PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18 lutego 2018

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  18 lutego 2018

1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół przypomina nam prawdę, że każdy z nas jest kuszony. Pan Jezus także nie był w swoim ziemskim życiu wolny od pokus. Pokazał nam jednak, jak należy z nimi walczyć.

2. Nabożeństwa pasyjne, w których rozważamy mękę Pańską, przygotowują nas do głębszego przeżywania tajemnicy odkupienia człowieka. Na nabożeństwo drogi krzyżowej zapraszam w piątek o godz. 16.30, a na gorzkie żale w niedzielę o godz. 11.30. Bardzo proszę, aby rozważania stacji Drogi Krzyżowej były przygotowane i poprowadzone przez: 23.02 – K.Ż.R. Kalenia; 2.03 – K.Ż.R. z Paprotni i Celinowa ; 9.03 – K.Ż.R. z  Nowych Szwejk, 16.03 – dzieci z Podstawówki  i 23.03 – młodzież z Gimnazjum. D|ziękuje członkiniom K.Ż.R. z Sadkowic za przygotowanie rozważań i poprowadzenie nabożeństwa drogi krzyżowej w miniony piątek.

3. Już dzisiaj informuje, że tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie parafialnej odbędą się w dniach 8-10 marca. Poprowadzi je Ks. Michał Twarkowski.

4. Dziękuję za okazaną pomoc i wykonaną pracę na rzecz Parafii: Katarzynie Kawęczyńskiej, Halinie Tokarskiej, Annie i Paulinie Czerwińskim.

5. Podczas niedzielnego spotkania z wiernym na modlitwie Anioł Pański Franciszek ogłosił też specjalny dzień modlitwy i postu w intencji pokoju. Będzie on przeżywany 23 lutego, a zatem w piątek pierwszego tygodnia Wielkiego Postu. Jego szczególną intencją będzie Demokratyczna Republika Konga i Sudan Południowy. „Podobnie jak przy innych okazjach, zapraszam także braci i siostry niekatolików i niechrześcijan do przyłączenia się do tej inicjatywy w sposób, jaki uznają za najbardziej stosowny. Nasz Niebieski Ojciec zawsze wysłuchuje swoich dzieci, które wołają do Niego w udręce i cierpieniu: „podtrzymuj złamanych na duchu i opatrz ich bolesne rany” (Ps 147,3). Zwracam się z serdecznym apelem, abyśmy również i my usłyszeli to wołanie i każdy w swoim sumieniu, przed Bogiem, zadali sobie pytanie: „Co mogę uczynić dla pokoju?”. Z pewnością możemy się modlić; ale nie tylko: każdy może konkretnie powiedzieć „nie” przemocy, na ile to od niego zależy. Ponieważ zwycięstwa zyskane przy użyciu przemocy są fałszywymi zwycięstwami; natomiast praca na rzecz pokoju służy wszystkim!” – dodał Ojciec Święty.

6. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.

7. Ogłoszenie ARiMR w Rawie Mazowieckiej w związku z obowiązkiem złożenia wniosku o dopłaty bezpośrednie w roku 2018 w formie elektronicznej, ARiMR w trosce o dobro rolników pragnie poinformować o planowanych szkoleniach z w/w tematów. Szkolenia te mają na celu przybliżenie zasad wypełniania wniosków o dopłaty bezpośrednie za pomocą aplikacji e-Wniosekplus. Na szkoleniach obecni będą pracownicy ARiMR, przedstawiciel Powiatowego Lekarza Weterynarii oraz pracownik ODR. Szkolenia te odbędą się zgodnie z załączonym harmonogramem. Urząd Gminy w Sadkowicach, sala konferencyjna – czwartek 1 marca 2018 godz. 10.00.

8. Solenizantów i jubilatów, z rozpoczętego tygodnia polecajmy Bożej opiece.

9. Zachęcam do kupowania i czytania prasy katolickiej.

W tym tygodniu patronujE nam:

·         22 II – św. Piotr Apostoł (I w.), pierwszy biskup Rzymu, papież, nauczyciel wiary i wierny naśladowca Chrystusa.

data publikacji: 17.02.2018 r.

Projekt i wykonanie: Tomasz Żaczkiewicz© 2012-2023 Parafia pw. Świętych Dziesięciu Tysięcy Rycerzy Męczenników w SadkowicachOdwiedzin: 1029171