CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 11 marca 2018

Zapowiedzi przedślubne II: Agnieszka-Katarzyna Szcześniak i Daniel Knap oboje z Parafii tutejszej

1. Dzisiaj, w czwartą niedzielę Wielkiego Postu, Pan Jezus objawia nam, że Jego przyjście na świat jest wyrazem miłości Ojca do nas, a Jego wywyższenie na krzyżu stanie się dla nas źródłem zbawienia. Mimo że zbliża się już czas pasji Chrystusa, radujemy się, że zbliża się dla nas czas odkupienia.

2. W Wielkim Poście gromadzimy się na nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek o godz. 16.30, a gorzkie żale w niedzielę o godz. 11.30. Bardzo proszę, aby rozważania stacji Drogi Krzyżowej były przygotowane i poprowadzone przez: 16.03 – dzieci z Podstawówki  i 23.03 – młodzież z Gimnazjum. Dziękuje członkiniom K.Ż.R. z Nowych Szwejk za przygotowanie rozważań i poprowadzenie nabożeństwa drogi krzyżowej w miniony piątek.

3. We wtorek, 13 marca przypadnie 5. rocznica wyboru papieża Franciszka. Otoczmy w tym dniu Ojca Świętego i wszystkie jego dzieła naszymi serdecznymi modlitwami.

4. Dziękuję za trud i pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu rekolekcji oraz okazanej pomocy na rzecz Parafii: Księdzu Michałowi Twarkowskiemu z Warszawy, Księżom z Dekanatu za posługę w konfesjonałach, Panom Kościelnemu i Organiście, Katarzynie Kawęczyńskiej, Marii Wiśniewskiej, Renacie Białek i Lucynie Kozera.

5. Solenizantom i jubilatom życzymy wielu łask Bożych.

6. W dniu dzisiejszym 11.03.2018r. od godz. 11:00 do 14.00 w Szkole Podstawowej w Kłopoczynie odbędzie się kolejna wyjazdowa zbiórka krwi. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych oraz wszystkich Honorowych Krwiodawców

7. Niestety nie mogę podziękować za ofiarowanie jakiegokolwiek kompletu na rzecz Ośrodka Opiekuńczego dla Osób Starszych prześcieradeł, poszewek na kołdry i poduszki, kołder, koców.

8. Dziękuję członkiniom K.Ż.R. z Nowych Szwejk za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

9. Zachęcam do kupowania i czytania prasy katolickiej oraz paschalików po 5 zł z którymi przybądźmy na liturgię Wielkiej Soboty, a później zapalmy je na stole podczas śniadania wielkanocnego.

data publikacji: 10.03.2018 r.

Projekt i wykonanie: Tomasz Żaczkiewicz© 2012-2023 Parafia pw. Świętych Dziesięciu Tysięcy Rycerzy Męczenników w SadkowicachOdwiedzin: 1028947