DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 10 czerwca 2018

DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  10 czerwca 2018

Zapowiedzi przedślubne II: Klaudia Małgorzata Świder, panna z Parafii tutejszej i Paweł Lewandowski, kawaler z Parafii Św. Łukasza Ew. w Warszawie Zapowiedzi przedślubne I: Łukasz Michał Stępniak, kawaler z Parafii tutejszej i Julita Magdalena Ścisłowska, panna z Parafii Lubania

1. Przyszliśmy na Mszę Świętą, by usłyszeć słowo Boże i by wspólnie się modlić. Pan Jezus powiedział do nas: „Oto maja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką”. Musimy jeszcze bardziej starać się pełnić Jego wolę.

2. W czerwcu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, które tak bardzo nas umiłowało. Zapraszam na codzienne nabożeństwo z litanią do Serca Jezusowego.

3. W miniony piątek zakończyła się peregrynacja obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w naszej Parafii. Niech Matka Najświętsza błogosławi wszystkim, którzy ją do swojego domu i rodziny zaprosili. Msza Św. w intencji parafian z Sadkowic 22 lipca o godz. 12.00.

4. Spowiedź i spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w czwartek 14 czerwca o godz. 16.00.

5. Zachęcam ofiarowywania i przywiezienia w dniu 14 czerwca elektrośmieci.

6. W niedzielę 17 czerwca będziemy przezywali w naszej Parafii odpust. O godz. 12.30 Uroczysta Suma Odpustowa z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania i poświęceniem nowego samochodu strażackiego dla OSP w Sadkowicach. Uroczystościom przewodniczył będzie Ksiądz Biskup Andrzej F. Dziuba – Ordynariusz Diecezji Łowickiej.  Na Sumę zapraszam Wszystkich Parafian, Wszystkie zespoły parafialne Bielanki z Paniami Opiekunkami, Lektorów, Ministrantów Starszych, młodszych i kandydatów, Koła Żywego Różańca, Strażaków z OSP w Kaleniu, Lutoborach i Sadkowicach, Poczty Sztandarowe, chórek, asystę kościelną.

7. Niestety dwa wnioski złożone w MKiDN i jednego w WUOZ w Łodzi nie dostaliśmy dofinansowania na remont dachów kościoła. Po konsultacji z radą parafialną w związku ze wzrostem cen materiałów i robocizny po otrzymaniu zgody z Kurii podpisałem umowę na wykonanie prac, aby dokończyć remont pozostałej części dachu na nawie głównej kościoła.

8. Niech Pan Jezus obficie wylewa swoje łaski na solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

9. Zachęcam do kupowania i czytania prasy Katolickiej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·         11 VI – św. Barnaba (I w.), uczeń Pana Jezusa, towarzysz wypraw misyjnych św. Pawła, nazywany apostołem.

·         13 VI – św. Antoni z Padwy (1195-1231), portugalski franciszkanin, wybitny kaznodzieja i misjonarz, ogłoszony Doktorem Kościoła.

·         14 VI – bł. Michał Kozal (1893-1943), wychowawca kleryków, biskup pomocniczy gnieźnieński, męczennik II wojny światowej.

data publikacji: 10.06.2018 r.

Projekt i wykonanie: Tomasz Żaczkiewicz© 2012-2023 Parafia pw. Świętych Dziesięciu Tysięcy Rycerzy Męczenników w SadkowicachOdwiedzin: 1029247