DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 8 sierpnia 2021
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1. Perspektywa wieczności jest niezwykła dla człowieka. „Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki” (J 6,51) – usłyszeliśmy dzisiaj. Tak więc, nakarmieni przy ołtarzu Eucharystii, umocnieni słowem Chrystusa, odważnie kroczmy w codzienności, która jest drogą ku celowi, jaki wyznaczył nam Bóg. Sierpień jest miesiącem wielu ważnych wydarzeń, dla wielu z nas jest to także czas abstynencji od alkoholu, by dać świadectwo życia w wolności i wspierać tych, którzy żyć w trzeźwości. Nie zapominajmy o tym, jak wielką moc ma nasze codzienne świadectwo, ponieważ naszym celem jest spotkanie z Bogiem w wieczności.
2. W najbliższą niedzielę uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Papież Pius XII w 1950 r. przypieczętował dogmatem prawdę obecną w Kościele już od V w., że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały nieba i wywyższona przez Boga jako Królowa. W polskiej tradycji z tą uroczystością jest związany obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, zbóż, dlatego przynosimy je przed ołtarz. Chcemy w ten sposób uwielbić Boga i podziękować Mu za to, że troszczy się o nas. Obrzęd błogosławieństwa odbędzie się na zakończenie każdej Mszy Świętej.
3. 15 sierpnia przypadnie 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny. Skutki tego triumfu Wojska Polskiego wpłynęły także na historię Europy, bowiem zatrzymano nawałnicę bolszewicką, która zagrażała nie tylko naszemu narodowi.
4. Urząd Gminy w Sadkowicach informuje: że w dniu 9 sierpnia 2021 r. w godz. 10:00-14:00 na parkingu przy kościele w Sadkowicach będzie Szczepieniobus. Zapraszamy na szczepienie bez zapisów szczepionką jednodawkową Johnson&Johnson oraz, że Główny Urząd Statystyczny przypomina o trwającym spisie ludności. Więcej informacji na stronie gminasadkowice.pl i parafiasadkowice.pl
5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
6. W tym tygodniu patronują nam:
– w poniedziałek 9 sierpnia – św. Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein, 1891-1942), dziewica i męczennica, patronka Europy, filozof;
– we wtorek 10 sierpnia – św. Wawrzyniec (†258), diakon i męczennik;
– w środę 11 sierpnia – św. Klara (1194-1253), dziewica, wzorem św. Franciszka żyła w ubóstwie, założycielka klarysek;
– w sobotę 14 sierpnia – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), prezbiter, franciszkanin, męczennik obozu Auschwitz-Birkenau. W Parafii Szczuki odpust parafialny. Msze Św. o godz. 9.00 i uroczysta Suma Odpustowa o godz. 12.00. celebrowana będzie przez Księdza Biskupa dr hab. Henryka Ciereszko z Białegostoku ( z ramienia Konferencji Episkopatu Polska: Przewodniczącego Zespołu ds. Sanktuariów; Przewodniczącego Komitetu ds. Dialogu z Religiami Niechrześcijańskimi; Członka Komisji Maryjnej; Członka Zespołu ds. Kontaktów z Konferencją Episkopatu Litwy; Delegata KEP ds. Dialogu Katolików i Muzułmanów; Delegata KEP ds. Ruchu „Wiara i światło” oraz Fundacji „L’Arche”)
7. Zachęcam do kupowania i czytania prasy katolickiej.
![]() Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętych DziesięciuTysięcy Rycerzy Męczenników Sadkowice 45 96-206 Sadkowice telefon: 533-683-929 e-mail: 10trmsadkowice@gmail.com e-mail: sadkowice@lowicka.eu https://www.parafiasadkowice.pl Nr konta: 38 9288 1125 1857 0074 2000 0010 Kancelaria: czynna w dni powszednie 30 minut po Mszy Świętej |
| Projekt i wykonanie: Tomasz Żaczkiewicz | © 2012-2024 Parafia pw. Świętych Dziesięciu Tysięcy Rycerzy Męczenników w Sadkowicach | Odwiedzin: 1315431 |