SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 22 lipca 2018
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1. Pan Jezus przypomina swoim uczniom o obowiązku odpoczynku po pracy. Gdy jednak wielki tłum znowu gromadzi się przy nich, Jezus od razu zaczyna nauczać. Odpoczynek jest konieczny do nabrania sił do dalszej pracy. Pobyt na urlopie nie zwalnia nas nigdy od czynienia dobra, jeżeli tylko nadarza się ku temu sposobność.
2. W środę, we wspomnienie św. Krzysztofa, będziemy modlili się za kierowców i podróżujących. Dziś po Mszach Św. błogosławieństwo pojazdów, kierowców i nimi podróżujących. Zachęcam do odmawiania modlitwy przed każdą podróżą. Niech pod opieką patrona kierowców wszyscy szczęśliwie dotrą do celu podróży.
3. W czwartek wspominamy rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Byli oni dziadkami Pana Jezusa, dlatego zachęcam w tym dniu do serdecznej modlitwy za naszych dziadków: żyjącym wypraszajmy Boże błogosławieństwo, a zmarłym – wieczne szczęście w niebie.
4. Dziękując za ofiarowane już fanty nadal w imieniu organizatorów dożynek, które tradycyjnie odbędą się 15 sierpnia proszę o ofiarowywanie fantów na zabawę „owocowy zawrót głowy”, a parafianki proszę by już myślały, aby 14 sierpnia upiec i ofiarować ciasta.
5. W poniedziałek 30 lipca zapraszam na godz. 20.00 na spotkanie Radnych parafialnych, Sołtysów, przedstawicieli jednostek O.S.P. i K.Ż.R. oraz pragnących pomóc w organizacji dożynek.
6. Spotkanie przedpielgrzymkowe Grupy Brązowej dla udających się na Jasną Górę w Ł.P.P.M. odbędzie się 1 sierpnia br (środa) o godz. 19.00 w parafii p.w. Niepokalanego Poczęcia N.M.P. w Rawie Mazowieckiej.
7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy samych radosnych i spokojnych dni.
8. Zachęcam do kupowania i czytania prasy katolickiej i kalendarzy na 2019 rok
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
· 23 VII – św. Brygida (1303-1373), szwedzka mistyczka, patronka Europy.
· 24 VII – św. Kinga (1234-1292), polska księżna, a następnie klaryska w Starym Sączu.
· 25 VII – św. Jakub Większy (I w.), pierwszy męczennik wśród Apostołów, patron Hiszpanii.
· 26 VII – święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny.
![]() Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętych DziesięciuTysięcy Rycerzy Męczenników Sadkowice 45 96-206 Sadkowice telefon: 533-683-929 e-mail: 10trmsadkowice@gmail.com e-mail: sadkowice@lowicka.eu https://www.parafiasadkowice.pl Nr konta: 38 9288 1125 1857 0074 2000 0010 Kancelaria: czynna w dni powszednie 30 minut po Mszy Świętej |
| Projekt i wykonanie: Tomasz Żaczkiewicz | © 2012-2024 Parafia pw. Świętych Dziesięciu Tysięcy Rycerzy Męczenników w Sadkowicach | Odwiedzin: 1316805 |